JA-flertall for ny tariffavtale for fast ansatte på TV-underholdning

Den nye tariffavtalen for fast ansatte på TV-underholdning er nå godkjent av våre medlemmer etter uravstemning med et klart JA-flertall på 98,5 prosent.

Filmforbundet vil nå kunne kreve at tariffavtalen blir gjort gjeldende i produksjonsselskaper der Filmforbundet har tilstrekkelig antall medlemmer i henhold til hovedavtalens vilkår.

Den nye avtalen innebærer at produsenter, produksjonsledere, klippere og alle andre fast ansatte nå er en del av et felles regelverk for bransjen:

  • Fast ansatte nå har samme arbeidstidbestemmelser, overtidsregler og tillegg som midlertidig ansatte. Vi har sikret alminnelig arbeidstiden på 7,5 timer. Dette var under press fordi Virke ønsket en generell henvisning til arbeidsmiljøloven som tillater alminnelig arbeidstid på 9 timer.
  • Produsenter er omfattet av avtalen. Det gjelder også midlertidige ansatte produsenter. Dette var en viktig seier!
  • Vi har sikret rett til lokale forhandlinger. Det vil si at vi nå vil kunne hjelpe deg som fast ansatt i lønnsforhandlinger via tillitsvalgt på huset. På arbeidsplasser uten tillitsvalgte stiller Filmforbundet opp for deg.
  • Alle fast ansatte skal ha samme lønnssats som midlertidige (med unntak av produksjonsledere som i år er på en prøveordning). Det er viktig at du ikke godtar en lavere lønn enn det du har i dag når du går inn i forhandlinger.

 

Vi vil takke alle som har bidratt i denne prosessen, forhandlingsutvalget og andre medlemmer som har delt erfaringer og behov. Dette er bare første steg på veien, men det er et viktig steg. Vi fikk ikke alt vi ønsket, men vi har oppnådd viktige framskritt som vi kan bygge videre på.

Tariffavtalen vil bli lagt ut på vår hjemmeside under “avtaler og rettigheter” så snart som mulig.

Andre nyheter

Meld deg som delegat til landsmøtet 25.–26. april

Som delegat kan du påvirke de beslutningene som former Filmforbundet og din arbeidshverdag. Du får tale-, forslag- og stemmerett på Filmforbundets øverste organ, faglig påfyll om tariffarbeid og organisasjonsstrategi, og mulighet til å bygge nettverk på tvers av fagfunksjoner, felt og geografi. I år feirer Filmforbundet 80 år, og vi markerer jubileet med en helg fylt med

Skal du snart signere ny arbeidskontrakt? Be om å gå på lønn.

Ja, vi vet, dere har nok hørt dette før. Men nå som årets hovedforhandlinger nærmer seg, må vi likevel gi en påminnelse om hvorfor det er smart å gå på lønn. Juridisk sett har du ikke noe valg: Hvis du stiller din personlige arbeidskraft til disposisjon og jobber under arbeidsgivers styring, ledelse og kontroll, er du

Kreativt Europa – spørreundersøkelse til norske kulturaktører

Oslo Economics gjennomfører en spørreundersøkelse blant kulturaktører i Norge for å avdekke erfaringer med Kreativt Europa, både fra dem som har og ikke har søkt om tilskudd fra Kreativt Europa. Svar fra undersøkelsen gir viktig informasjon om betydningen av Kreativt Europa for norske kulturaktører. Spørreundersøkelsen er anonym og tar omtrent 10 til 15 minutter å

Norske filmregissører og Norsk filmforbund inviterer i samarbeid med Nordic Opportunity Week (NOW) regissører til å delta på årets nettverksarrangement i Los Angeles.

I forbindelse med Oscar-utdelingen 15. mars arrangeres Nordic Opportunity Week for å profilere nordiske filmregissører og legge til rette for nettverksbygging med den amerikanske og internasjonale filmbransjen. Det vil også arrangeres fellesmøter med norske og skandinaviske filmfolk som allerede jobber i Los Angeles. Arrangementet gjøres i samarbeid med Norsk filminstitutt (NFI) og de nordiske ambassadene

Hvem mener du fortjener Gullrutens Fagpriser i år? 

Søk om å jurymedlem slik at du kan være med og bestemme hvem som skal hedres under Gullrutens Fagpriser onsdag 22. april på Cosmopolite i Oslo. Filmforbundets valgkomité søker nå TV-fagfolk med ulike fagfunksjoner til juryene som skal kåre Gullrutens fagprisvinnere. Arbeidet foregår digitalt, så du kan delta uansett hvor i landet du bor. Les

← Tidligere