Vil du være med og bestemme Norges Oscar-kandidat? Eller delta i Gullrutens fagpriskomité?

Valgkomiteen er på leting etter nye representanter. Her er to ulike muligheter:


Vil du være med og bestemme Norges Oscar-kandidat?
Nå kan du søke om å bli Filmforbundets representant eller vararepresentant til årets Oscarkomité!
Arbeidet vil bestå av deltakelse på tre møter og å se filmene som skal vurderes. På grunn av habilitetsregler kan kandidater som selv har jobbet på noen av disse filmene ikke innstilles til komiteen.

Les mer og meld din interesse til Filmforbundets valgkomité her.


Vil du delta i Gullrutens fagpriskomité?
“Jeg har lært mye i dette arbeidet, det har vært kjempegøy!” forteller tidligere representant for Filmforbundet i Gullrutens fagpriskomité. Nå har du også mulighet til å prøve! I fagpriskomiteen vil du blant annet delta i arbeidet med å fastsette regelverk og kategorier for Fagprisene, og være med i kåringen av årets “Æresfagpris” og “Årets innovasjon”.

Vervet blir honorert av Filmforbundet med 1000 kr per møte. I tillegg vil du få mulighet til å delta og få dekket kost og losji dersom du ønsker å delta på Gullrutens hovedprisutdeling i Bergen. Noe for deg?

Les mer og meld din interesse til Filmforbundets valgkomité her. 

Andre nyheter

God påske!

God påske! Filmforbundet er stengt i påskeferien fra 14. til 21. april. Vi er fullt tilbake tirsdag 22. april. God påske til dere alle!

Utvidet frist for å søke bibliotekvederlag for 2024: Ny frist er 23. april!

Norsk filmvederlagsfond ser et behov for å utvide fristen for å søke bibliotekvederlag for visningsåret 2024. De har derfor utvidet fristen til onsdag 23. april. Du finner både informasjon om hvem som kan søke på bibliotekvederlag og registreringsskjemaene på følgende hjemmeside: https://www.filmvederlagsfondet.no/ Les informasjonen på hjemmesiden nøye. Husk at du kan registrere opp til fire

Vil du delta som observatør på Norsk filmforbunds digitale landsmøte?

Norsk filmforbund holder i år sitt digitale landsmøte 3. april fra kl. 16.00 til 18.00. Det er de valgte delegatene som har stemmerett på det digitale landsmøtet. MEN det er fortsatt mulighet for å bli med som observatør. Observatører har ikke stemmerett, men gir deg mulighet til å følge diskusjonene. Du må melde deg på (trykk her)

Påmelding og sakspapirer til Norsk filmforbunds landsmøte og F©Rs generalforsamling

Trykk her og se sakspapirer til Norsk filmforbunds digitale landsmøte og F©Rs digitale generalforsamling torsdag den 3. april.     

Påminnelse: Nå kan du søke om bibliotekvederlag for 2024

Norsk filmvederlagsfond (NFVF) fordeler bibliotekvederlag for norske audiovisuelle verk som er gratis tilgjengelig for utlån til publikum på offentlige bibliotek. Hvis du er opphaver til et audiovisuelt verk som var tilgjengelig for publikum i det norske biblioteksystemet i 2024, kan du kvalifisere for bibliotekvederlag. Slik søker du bibliotekvederlag for 2024: Finnut om du kan søke på

← Tidligere