Justert tidsplan for F©R-åpning

Som vi tidligere informerte om, har vi i år valgt en gradvis tilnærming for å sikre at vårt nye registreringssystem fungerer optimalt. Vi har fortsatt med å ta inn rettighetshavere gruppevis, og denne prosessen har tatt lenger tid enn opprinnelig planlagt.

Den fulle åpningen for alle rettighetshavere vil derfor skje i august, ikke i slutten av juni som tidligere kommunisert.

Grunnen til at vi tar oss denne ekstra tiden er at vi ønsker å sikre at alle får den beste mulige opplevelsen med det nye systemet. Vi har mottatt verdifulle tilbakemeldinger fra de gruppene som allerede har testet løsningen, og vi bruker denne informasjonen til å gjøre ytterligere forbedringer.

Utvidet registreringsperiode

For å sikre at alle får tilstrekkelig tid til å registrere seg, kommer vi til å utvide registreringsperioden tilsvarende. Alle rettighetshavere vil få god nok tid på seg til å gjennomføre registreringen på en grundig måte.

Hva skjer videre?

  • Vi fortsetter å ta inn rettighetshavere gruppevis gjennom sommeren
  • Full åpning skjer i august
  • Dere vil få grundig informasjon og veiledning før dere skal registrere dere
  • Registreringsperioden blir utvidet for å gi alle god nok tid. Vi har fortsatt som mål om tidligere utbetaling av vederlag

Vi vil holde dere oppdatert via nyhetsbrev, hjemmesidefacebook og instagram om den eksakte datoen for full åpning. Takk for tålmodigheten!

Siste nyheter